Projektowanie rurociągów

Firma Datacomp Sp. z o.o. jest znanym i cenionym na polskim rynku producentem i dystrybutorem specjalistycznego oprogramowania dla branży budowlanej i mechanicznej, jak również dla branży produkcyjnej oraz dla sektora zamówień publicznych.

Produkty z branży budowlanej to najbardziej popularny wśród użytkowników program do kosztorysowania BIMestiMate i produkty bezpośrednio związane z kosztorysowaniem i współpracujące z BIMestiMate, jak program do przedmiarowania metriCAD 2, będący nakładką na popularne systemy CAD’owskie. W ofercie znajduje się również PDFkosztorys – konwerter kosztorysów w plikach PDF. Kolejnym produktem wartym uwagi jest SiteMaster BIM – profesjonalne rozwiązanie do inwentaryzacji obiektów budowlanych.

W ofercie firmy Datacomp nie zabraknie także systemów CAD przeznaczonych do projektowania jak: BricsCAD program do wspomagania projektowania charakteryzujący się niską ceną i wysoką funkcjonalnością – jest to tani CAD przez co stanowi alternatywę dla AutoCADa. 4MCAD – projektowanie 2D i 3D; 4MCAD IDEA – projektowanie dla architektów. Program ZW3D jest zintegrowanym środowiskiem CAD/CAM, które zapewnia pracę z projektem od powstania pomysłu, aż do wdrożenia go do produkcji. Do unikatowych produktów oferowanych przez firmę Datacomp związanych z projektowaniem, należy system do projektowania różnego rodzaju instalacji DDS-CAD z technologią BIM (Building Information Modeling).

System ProPublico został stworzony w celu kompleksowej obsługi zamówień publicznych Wspomaga przygotowanie i prowadzenie oraz dokumentowanie zamówień od momentu założenia postępowania, poprzez złożenie ofert, ocenę, kończąc na odnotowaniu postępu realizacji zamówienia.

Grupa programów związanych z mechaniką to przede wszystkim program Alibre Design czyli specjalistyczne parametryczne oprogramowanie, służące do projektowania w środowisku CAD 3D i CAD 2D oraz do liczenia rozwinięć blach. Przygotowanie kodu NC na frezarki umożliwi system VisualMill, a moduł VisualArt pracujący w środowisku VisualCAM, pozwoli na konwersję projektów graficznych na geometrię odpowiednią do obróbki.

Firma Datacomp jest także dystrybutorem nowoczesnego systemu klasy ERPPlan-de-CAMpagne, który poprawił efektywność działania wielu firm produkcyjnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem z ukierunkowaniem na zarządzanie i planowanie w produkcji. Dodatkowo w naszej ofercie można znaleźć innowacyjny program do zaawansowanego planowania produkcji – dataERP.

Zarządzanie, nie tylko firmą produkcyjną, ale każdą firmą wiąże się z pewną ilością dokumentów, która jest niezbędna do funkcjonowania na rynku: faktur, zamówień, ofert czy projektów. Aby ułatwić przedsiębiorstwom zarządzanie taką dokumentacją, firma Datacomp wprowadziła do swojej oferty System do Zarządzania Dokumentacją Elektroniczną – M-Files, który pozwala utrzymać porządek w dokumentacji firmy, czy znaleźć potrzebne dokumenty w kilka sekund, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo takich dokumentów.

Nowe produkty wprowadzone na rynek polski przez firmę Datacomp z początkiem roku 2011 to programy związane z renderowaniem i modelowaniem powierzchniowym. Należą do nich program do fotorealistycznego renderowania modeli 3D KeyShot –The key to amazing shots i program SimLab oraz program do modelowania powierzchniowego i koncepcyjnego MOI 3D – Moment of Inspiration. Dodatkowo od 2008 r zajmujemy się drukiem 3d. Od początku drukujemy na profesjonalnych urządzeniach firm Stratasys i 3D Systems.

W naszej ofercie również można znaleźć szeroką gamę skanerów i usług skanowania 3D – Drukowanie 3D. Wśród naszych produktów musimy pochwalić się jeszcze urządzeniem i oprogramowaniem do swobodnego modelowania. Tworzenie kształtów i powierzchni typu freeform, na zasadzie rozciągania krzywych lub wręcz bryły jest szczególnie łatwe przy użyciu programów Geomagic® Freeform® oraz Geomagic® Sculpt® wspomaganych urządzeniami haptycznymi (dotykowymi).

 

Datacomp Sp. z o.o. 30-532 Kraków, ul. Dąbrowskiego 24;

tel./fax 12 412-99-77; Infolinia: 0 801 011 468;

e-mail: datacomp@datacomp.com.pl, http://www.datacomp.com.pl

Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS NR 0000193067; NIP PL 6760077945; REGON 003900023; Kapitał Zakładowy 110 tys PLN ( wniesiony w całości )

Numer konta: Raiffensen Bank Polska S.A. 16 1750 1048 0000 0000 1129 5835